MADARAK ÉS FÁK NAPJA 2021

Iskolánk Madárbarát iskola címmel büszkélkedhet, parkunkban sokféle madár talál otthonra. Énekes madarak dalától hangos ilyenkor az udvar.

Fekete és énekes rigók, zöldikék, tengelicek, erdei pintyek, házi rozsdafarkúk, széncinegék jelzik revírjük határait. Költ itt seregély, balkáni gerle és örvös galamb is. Visszaérkeztek a molnárfecskék is a sportcsarnok ablakában készült fészkükbe. Valamennyi nagyon hasznos! Fő táplálékforrásukat ilyenkor a rovarok jelentik. Érdekességként: egy fecske egy szezonban 1 kg repülő rovart fogyaszt el.Tangazdaságunkban is jól érzik magukat a madarak. Megtartásuk és szaporodásuk, a faj védelme érdekében kék vércse költőládákat helyeztünk ki.Bár a madarak énekét a képek nem adják vissza, azért iskolánk zöld ligetes parkjának látványa önmagáért beszél. Óvjuk együtt!