EMLÉKFUTÁS A SZÉKÁCSBAN – EGYÜTT MOZDULT A VÁROS IFJÚSÁGA

2 év után ma újra sor került a Március 15-ei emlékfutásra.

Iskolánkban többéves hagyomány, hogy nemzetünk történelmének ezen napját, március 15-ét, az 1848-as forradalom ünnepét egyedi sportrendezvény megszervezésével és lebonyolításával is megünnepeljük. Az ünnepi futás lehetőséget ad iskolánk közösségének összekapcsolására más, városunkban lévő iskolai közösségekkel. A Jávor László Sportcsarnok hamar megtelt, hiszen mintegy 300 diák vett részt a megmozduláson. Érkeztek a Bercsényi Miklós Katolikus Gimnáziumból, a Baptista Szeretetszolgálat Kölcsey Ferenc Általános Iskolájából, a Bethlen Gábor Református Általános Iskolából, valamint a Lábassy János Technikum és Szakképző Iskolából is. A bemelegítést követően a csarnok főbejáratától startolt el a csapat, és 1,5 km-t futott a Kossuth-szoborig, ahol Kara Róbert történelem szakos tanár tartott ünnepi beszédet. Ezt követően az iskolák koszorúkat helyeztek el. A Székács RKI meleg teával kedveskedett a résztvevőknek. Köszönjük a testnevelés munkaközösség, Hámori Krisztina, Csizmadia Barna, Kőrösi László szervező munkáját! Köszönjük az oktatási intézményeknek a részvételt!