YMOCH – ERASMUS PLUS

A címben szereplő angol rövidítés a most kezdődő nemzetközi projektünk tartalmát foglalja magában, melynek lényege: fiatalok találkozása az idősebb generációval a kulináris értékeink kapcsán.

A Székács élelmiszeripari iskolaként számos gasztronómiai programot bonyolított már, most azonban egy különösen izgalmas témára vállalkozunk. Idősotthonok, egyesületetek örökifjú nyugdíjasaival interjúkat készítve diákjainkkal régi, hagyományos recepteket gyűjtünk össze, digitális szakácskönyv formájában tesszük azokat közkinccsé, közös főzőesteken pedig ki is próbáljuk, – akár megreformált változatban – azokat. A fiatalok persze a tapasztaltabb generáció tudásátadását tudáscserével hálálják meg: bővítik az idősek számítógépes ismereteit. Ausztria, Bulgária, Csehország, Hollandia, Írország, Magyarország, Németország – ezen nemzetek dolgoznak majd együtt a kétéves projektben, melynek első, a hollandiai Ede-Wageningenben rendezett találkozóján a múlt héten iskolánkból Trecskó Ildikó és Bischofné Németh Katalin vettek részt. Nagyon várjuk a folytatást!