KÖRNYEZETVÉDELMI VILÁGNAP – június 05.

Ma délután került sor iskolánkban a környezetvédelmi vetélkedőre, melyen 3 fős csapatok vettek részt.

A résztvevők előzetes feladatként klímavédelmi plakátot készítettek. A gyakorkatok kötött szerepelt film-TOTÓ egy lányról, aki nem termel hulladékot, továbbá jeles napokhoz, a hazai Nemzeti Parkokhoz, valamint az Ökológiai lábnyomhoz kapcsolódó érdekes feladatok is. Majd az iskolánk területén élő madarakat, növényeket kellett képek alapján felismerni.A környezeti nevelésben valljuk, hogy leginkább a közvetlen élményszerzésen keresztül alakulhat ki a helyes cselekvésre késztető, pozitív viszonyulás a természeti értékekhez, azok védelme érdekében.Gratulálunk a résztvevő csapatoknak, és bízunk benne hogy kellemesen, hasznosan telt a mai együtt töltött délután.Köszönjük Nagyné Bojtok Franciska és Annus Anita tanárnőnek a vetélkedő szervezését és lebonyolítását!