Szántóföldi Napok és AgrárgépShow

Iskolánk is ellátogatott 45 fővel a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a Mezőgazdasági Eszköz- és Gépforgalmazók Országos Szövetségének együttműködésben szervezett Szántóföldi Napok és AgrárgépShow-ra, a mezőfalvai szabadtéri agrárszakmai kiállításra.

A közel 10 000 négyzetméteres területen a hazai mezőgazdaságigép-forgalmazás 80 százalékát képviselő cégek mutatják be gépeiket, eszközeiket. Másfél hektáros demópályán próbálhatók ki a gépek, illetve gépkapcsolatok. Emellett a rendezvény középpontjába az évszaknak megfelelő fajtabemutatók, mikroparcellás és demóparcellás növénytermesztési bemutatók kerülnek. A rendezvény mindkét napján bemutatkoznak a legújabb nemesítési és kutatási eredmények a gyakorlatban, nagy és biztonságos termést ígérő fajták, hibridek; továbbá munkaeszközöket, gépeket, gépkapcsolatokat hétköznapi, szántóföldi körülmények között, akcióban lehet megtekinteni.A remek szakmai tanulmányúton agrárgépész és agrármérnök szakoktatóink és mezőgazdasági ágazatban tanuló diákjaink vettek részt. Nagy élmény volt valamennyiüknek. Köszönjük a lehetőséget és a támogatást a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Nemzeti Agrárgazdasági Kamarának!